Spotkanie z redaktorkami "Słownika tańca współczesnego" i szkolenie wydawnicze / 13-14 grudnia 2023

13 grudnia o godz. 18.00, w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie z redaktorkami Słownika - prof. dr hab. Małgorzatą Leyko (UŁ) i dr Joanną Szymajdą (IS PAN).
Natomiast 14 grudnia o godz. 11.30 na UG redaktorki Słownika poprowadzą szkolenie wydawnicze skierowane do doktorantów i pracowników UG.

"Słowa w ruchu – Słownik tańca współczesnego”
13 grudnia 2023
godz. 18.00 Instytut Kultury Miejskiej

Pracownia Badawcza Between.Pomiędzy (UG) i Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na wydarzenie zatytułowane „Słowa w ruchu – Słownik tańca współczesnego”. W spotkaniu wezmą udział redaktorki Słownika: prof. dr hab. Małgorzata Leyko (UŁ) i dr Joanna Szymajda (IS PAN), jak również artyści i artystki reprezentujący gdańskie środowisko tańca. Spotkanie poprowadzi współautorka haseł SłownikaKatarzyna Pastuszak (UG).
Słownik tańca współczesnego to pionierska publikacja opracowana przez polski zespół badawczy, która na ponad siedmiuset stronach prezentuje historię sztuki tanecznej od początku XX wieku. W 2022 roku książka otrzymała Nagrodę Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze i widowiskach.

Więcej o książce: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl/.../slownik-tanca...
Ewa Wycichowska o Słowniku tańca współczesnego (Wydawnictwo UŁ): https://www.youtube.com/watch?v=ocJBtqDiMro&t=5s

"Słownik tańca współczesnego" – szkolenie wydawnicze
14 grudnia 2023
godz. 11.30–13.00 (sala 350, budynek Neofilologii UG)

Pracownia Badawcza Between.Pomiędzy (UG) zaprasza na szkolenie wydawnicze prowadzone przez redaktorki Słownika tańca współczesnego – prof. dr hab. Małgorzatę Leyko (UŁ) i dr Joannę Szymajdę (IS PAN). Szkolenie poświęcone będzie zagadnieniom planowania i realizacji publikacji wieloautorskich oraz zarządzania kilkuletnimi grantami badawczymi. Wydarzenie organizowane jest przez Pracownię Badawczą Between.Pomiędzy (UG) pod kierunkiem prof. Tomasza Wiśniewskiego (Zakład Badań nad Sztukami Scenicznymi – Instytut Anglistyki i Amerykanistyki UG) w ramach projektu badawczego „Teatr - Literatura - Zarządzanie” numer: 533-I015-H014-23 i odbywa się w ramach Festiwalu Rozproszonego Between.Pomiędzy 2023.