Innowaton morski - spotkanie grupy ULG z młodzieżą

Szanowni Doktoranci,

w imieniu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości/Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER zachęcamy do udziału w spotkaniu grupy ULG z młodzieżą pt. ADOPCJA WYZWAŃ, jury i publiczność. Wydarzenie odbędzie się w formie innovatonu, co oznacza, że młodzież (szkoły ponadpodstawowe) pracując w grupach opracuje rozwiązanie, a dokładnie prototypu rozwiązania zadanego wyzwania w tematyce morskiej.
 
Osoby zainteresowane udziałem proszone są o „adopcję” poniższych wyzwań, tzn. wyjaśnienie bardziej szczegółowo na czym polega zakres pracy dla młodzieży, na czym mają się skupić, czego dotyczy dany problem w branży. Obecność mentorów będzie potrzebna w dniu 26.11.2022 r. w celu wspierania młodych ludzi w trakcie pracy (kierunkowanie prac, nakreślenie zakresu działań, wyjaśnienia w razie wątpliwości grupy).
 
Proponowane wyzwania:
- Jak zachęcić młodzież do rozpoczęcia kariery w branży morskiej?
- Jak chronić morze? – mikroplastik, zanieczyszczenia, niebezpieczne pozostałości po II wojnie światowej?
- Jak zwiększyć świadomość o regionie w kontekście morskim?
- W jaki sposób podchodzić odpowiedzialnie do turystyki morskiej?
- Jak zwiększyć świadomość dot. energetyki wiatrowej?
- Rewitalizacja terenów postoczniowych.
 
1.    Osoby, które chciałyby objąć rolę mentora i adoptować wyzwanie proszone są o zgłaszanie się pod adresem i.richter@inkubatorstarter.pl do dnia 3.11.2022 r.
2.    Dodatkowo Inkubator Starter poszukuje także chętnych do udziału w jury innovatonu morskiego w dniu 26.11.2022 r. w godzinach popołudniowych 17:00 -19:00.
3.    Można również wziąć udział w części prezentowania prototypów przez młodzież jako publiczność w części otwartej innovatonu w dniu 26.11.2022 r. w godz. 17:00 -19:00 w Starterze.