Zaproszenie na spotkanie dyskusyjne

 

Szanowni Państwo, 
 
Katedra Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej zaprasza 17 marca 2023 r. o godzinie 12.00 do Sali Rady Wydziału na otwartą dyskusję z Žilvinasem Švedkauskasem wokół problematyki poruszanej w jego dysertacji doktorskiej pt. „Patient Autocrats: Constitutional Capture in the 21st Century”.
 
Žilvinas Švedkauskas jest doktorantem na Eberhard-Karls-Universität Tübingen w Niemczech i Bucerius Fellow w programie “Trajectories of Change” realizowanym w ramach “ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius”.
 
Z uwagi na interdyscyplinarny (prawo, polityka, socjologia) charakter rozprawy doktorskiej Pana Žilvinasa Švedkauskasa Wydział Ekonomiczny i Nauk Społecznych Uniwersytetu w Tybindze przyjął uchwałę w 2022 r. o powołaniu prof. Tomasza Tadeusza Koncewicza do pełnienia funkcji promotora doktoratu Pana Žilvinasa Švedkauskasa. Drugim promotorem doktoratu jest Pan Profesor Oliver Schlumberger z Instytutu Nauk Politologicznych Wydziału Ekonomii i Nauk Społecznych Uniwersytetu w Tybindze. 
 
Komentatorem wystąpienia Žilvinasa Švedkauskasa będzie Pan Dr Marcin Michalak z Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej.
 
Dyskusję będzie moderował Profesor Tomasz Tadeusz Koncewicz .
 
Wykład daje świetną okazję do wymiany poglądów na temat nie tylko nowatorskiej koncepcji „constitutional capture”, nowych zagrożeń dla demokracji na świecie i ewolucji (problematyzacji) systemów autorytarnych, ale także do przeprowadzenia dyskusji wokół metodologii pisania interdyscyplinarnych prac doktorskich i wyzwań z tym związanych. To wszystko wymaga gotowości do zmierzenia się z tytułowym wyzwaniem „thinking out of the box”.
 
Liczymy, że będzie ona cenna w szczególności dla młodych pracowników naukowych, których w sposób szczególny zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie i dyskusji po nim następującej.
 
Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się pod wskazanym linkiem: 
https://en.prawo.ug.edu.pl/Patient_Autocrats