Projekt „Internacjonalizacja Szkół Doktorskich Uniwersytetu Gdańskiego” - stypendia

Szanowni Państwo!
W ramach projektu „Internacjonalizacja Szkół Doktorskich Uniwersytetu Gdańskiego” (numer projektu/umowy: BPI/STE/2023/1/00017/DEC/01 z dnia 19.10.2023 r., akronim: „INTER-DOC”, zadanie nr 1 – „Stypendia dla najlepszych - wsparcie finansowe, wypłata stypendiów dla najlepszych doktorantów zagranicznych i doktorantów z Polski realizujących projekty doktorskie we współpracy międzynarodowej i zmierzających do uzyskania joint degree lub double degree.”), finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich” uruchamiamy program wsparcia finansowego polskich i zagranicznych doktorantów naszych szkół doktorskich (wypłata stypendiów).
W ramach konkursu oferujemy 8 rocznych stypendiów (SzDNŚiP – 4 stypendia, SzDNHiS – 3 stypendia, MSzDB – 1 stypendium). Wypłata stypendiów będzie obejmowała okres od 1 października 2024 r. do 30 września 2025 r.
Wnioski konkursowe mogą składać wszyscy doktoranci szkół doktorskich Uniwersytetu Gdańskiego, z zastrzeżeniem zapisów regulaminu. Okres składania wniosków to 12.08.2024 – 13.09.2024 roku. Wnioski będą przyjmowane w formie papierowej w Biurze Szkół Doktorskich UG (Wydział Chemii pok. F220). Biuro nie dokonuje weryfikacji kompletności złożonych wniosków ani ich prawidłowości. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 20.09.2024 roku. Wzór wniosku konkursowego: (załącznik poniżej).
Udział w konkursie wiąże się z przystąpieniem do projektu. Zasady udziału w projekcie określa Regulamin programu wypłaty stypendiów: (załącznik poniżej).
Oprócz wniosku Aplikant zobligowany jest do dostarczenia dokumentów związanych z udziałem w projekcie, które określa Regulamin wypłaty stypendiów. Wzory dokumentów zostały umieszczone na stronie internetowej szkół doktorskich UG (patrz poniżej).
Wszystkie informacje dotyczące wysokości wsparcia finansowego znajdują się w ogłoszeniu na stronie internetowej NAWA: https://nawa.gov.pl/instytucje/ster-umiedzynarodowienie-szkol-doktorskich/poprzednie-nabory/nabor-2023/ogloszenie.

prof. dr hab. Adam Prahl

Kierownik Projektu „INTER-DOC”