Projekt „Internacjonalizacja Szkół Doktorskich Uniwersytetu Gdańskiego”

Szanowni Państwo!

W ramach projektu „Internacjonalizacja Szkół Doktorskich Uniwersytetu Gdańskiego” (numer projektu/umowy: BPI/STE/2023/1/00017/DEC/01 z dnia 19.10.2023 r., akronim: „INTER-DOC”, zadanie nr 2 – „Wsparcie zagranicznej mobilności doktorantów polskich i zagranicznych - staże zagraniczne”), finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich” uruchamiamy program wsparcia zagranicznej mobilności polskich i zagranicznych doktorantów naszych szkół doktorskich (staże zagraniczne).

W ramach konkursu oferujemy 30 stypendiów wyjazdowych wspierających miesięczne staże zagraniczne (SzDNŚiP – 13 staży, SzDNHiS – 12 staży, MSzDB – 5 staży). Wszystkie staże objęte wsparciem muszą rozpocząć się nie wcześniej niż 1 września 2024 r. i zakończyć nie później niż 30 listopada 2024 r.

Wnioski konkursowe mogą składać wszyscy doktoranci szkół doktorskich Uniwersytetu Gdańskiego, z zastrzeżeniem zapisów regulaminu. Okres składania wniosków to 13.06.2024 – 10.07.2024 roku. Wnioski będą przyjmowane w formie papierowej w Biurze Szkół Doktorskich UG (Wydział Chemii pok. F220). Biuro nie dokonuje weryfikacji kompletności złożonych wniosków ani ich prawidłowości. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 17.07.2024 roku. Wzór wniosku konkursowego w załączeniu.

Udział w konkursie wiąże się z przystąpieniem do projektu. Zasady udziału w projekcie określa Regulamin programu staży zagranicznych (w załączeniu).

Oprócz wniosku Aplikant zobligowany jest do dostarczenia dokumentów związanych z udziałem w projekcie, które opisuje Regulamin programu staży zagranicznych. Wzory dokumentów zostaną umieszczone na stronie szkół najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Wszystkie informacje dotyczące wysokości wsparcia finansowego znajdują się w ogłoszeniu na stronie internetowej NAWA: https://nawa.gov.pl/instytucje/ster-umiedzynarodowienie-szkol-doktorskich/poprzednie-nabory/nabor-2023/ogloszenie

prof. dr hab. Adam Prahl

Kierownik Projektu „INTER-DOC”